Czy będą możliwe wakacje w Hiszpanii 2020?

wakacje w hiszpanii 2020

Zapewne wielu z Was ma wykupione wycieczki do Hiszpanii i zastanawia się co teraz? Czy będą możliwe wakacje 2020 w Hiszpanii? Będziemy mogli przyjechać na wymarzony urlop? Okazuje się to być całkiem realne, ale dopiero w lipcu.

W sobotę 23 maja Pedro Sanchez zapowiedział otwarcie granic Hiszpanii dla turystów zagranicznych od lipca 2020. Na razie jeszcze nic nie wiadomo jak mają wyglądać zasady podróżowania transportem naziemnym jak i lotniczym. Według planu Rządu Pedro Sancheza, Hiszpania ma wrócić do “nowej normalności” już końcem czerwca. Dzisiaj podam Wam informacje w jaki sposób hotele i restauracje szykują się na przyjecie gości krajowych jak i zagranicznych.

W miarę nowych informacji będę aktualizować ten artykuł, dlatego zachęcam Was do zaglądania do niego od czasu do czasu. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na blogu zachęcam Cię do zapisania się do Klubu Hiszpanio Maniaków. W razie pytań zapraszam Cię do kontaktu pod adresem email: kontakt@hiszpaniaole.pl lub kontaktując się ze mną na Facebooku lub Instagramie.

Co z lotami do Hiszpanii?

Rząd hiszpański zapewnia, że w maju zasiądzie do rozmów z innymi krajami, a także liniami lotniczymi w kwestii uruchomienia turystyki międzynarodowej. Z tego co wynika z rożnych debat ekspertów i “ekspertów” obłożenie samolotów może spaść o ponad połowę. Muszą zostać zachowane wszystkie procedury bezpieczeństwa i ochrony zdrowia. Zapewne maseczki i rękawiczki ochronne będą na porządku dziennym. Dodatkowo podróżnym będzie mierzona temperatura przed wejściem na pokład. Dodatkowo zachowanie bezpiecznej odległości na lotnisku i na pokładzie samolotu.

Eksperci zaczęli rzucać także śmiałe plany, aby wymagać od podróżnych zrobienia testu na obecność Covid19. Pytanie tylko kto miałby to przeprowadzić, personel na lotnisku czy może podróżujący zaraz przed wyjazdem wakacyjnym? Myślę, że w obu przypadkach i tak kosztem testu zostanie obarczony turysta.

Lufthansa zapowiedziała uruchomienie połączeń z Hiszpania od czerwca. W pierwszej kolejności będą to loty na Baleary i Wyspy Kanaryjskie. Pierwszych lotów turystycznych do reszty Hiszpanii będziemy mogli spodziewać się z początkiem lipca.

Hiszpańskie hotele szykują się na przyjęcie gości

W najlepszej sytuacji są hotele z dużych sieci i resorty wypoczynkowe. Dysponują one dużymi środkami finansowymi, które pozwolą sprostać wymaganiom rządu co do obsługi klientów. Sytuacja związana z koronawirusem zmusiła zmodernizować większość hoteli. Duże sieci hotelowe zaczęły już wymieniać swoje systemy rezerwacji i w niektórych z nich będzie możliwy chek-in online. Co ciekawe, w niektórych hotelach będzie także można otworzyć drzwi do pokoju używając aplikacji w telefonie. Brzmi trochę jak science fiction, ale takie rozwiązanie ma pozostać już na stałe.

Dodatkowo mają być nałożone limity na korzystanie z tzw. stref wspólnych (kawiarnia, bar, baseny, siłownie, itp.). Poza obowiązkowym odkażaniem tych miejsc, osoby zakwaterowane w hotelu będą zobowiązane do rezerwacji godziny korzystania z danej strefy wspólnej. Dodatkowo mówi się o tym, że posiłki (śniadanie, obiad i kolacja) początkowo będą dostarczane do pokoi hotelowych.

Małe hotele najprawdopodobniej pozostaną zamknięte aż do sezonu 2021. Decyzja należny do właściciela.

Wakacyjny wynajem mieszkań i apartamentów w Hiszpanii

Nie ma jeszcze konkretnych informacji czy i na jakich zasadach będzie możliwy wynajem apartamentów wakacyjnych. Będę informować na bieżąco jak tylko będę miała konkretne informacje.

Uprzywilejowani są obcokrajowcy, którzy posiadają w Hiszpanii swoja “posiadłość letnią”. Oni jako jedni z pierwszych będą mogli przyjechać na wakacje do Hiszpanii.

Restauracje i bary będą funkcjonować pod pewnymi warunkami.

Najważniejsze jest zdrowie publiczne. Restauracje już szykują stoliki i zakładają przegródki szklane (podobno poprawnie na to się mówi pleksy). Obiady i kolacje zapewne będą odbywały się na tarasie. Trzeba będzie zachować bezpieczny dystans i zostanie ograniczona ilość osób przy stoliku. Wstępnie każda z restauracji ma ograniczyć swoja “przepustowość” o połowę. Co oznacza, że lepiej jest zamówić stolik wcześniej. Nie zdziwcie się, jeśli zostanie wam zmierzona temperatura przed wejściem. Zawsze można pocieszyć się jedzeniem na wynos.

Atrakcje turystyczne, teatry, kina i muzea.

Parki rozrywki zostaną otwarte w momencie kiedy zatwierdzą to służby sanitarne. Na razie żaden z parków nie podał konkretnej daty otwarcia. Kina i teatry będą sprzedawały o połowę mniej biletów. Trzeba też wziąć pod uwagę, że zwiedzanie muzeów i innych atrakcji będzie odbywało się w mniejszych grupach. Warto więc zakupić wejściówkę z wyprzedzeniem.

Czy plaże w Hiszpanii będą otwarte dla turystów?

W mediach było głośno o tym, ze plaże w sezonie letnim 2020 będą zamknięte dla turystów. Do tej pory mówi się o tym, że będzie dozwolone korzystanie z plaż pod warunkiem, że będą zachowane odstępy miedzy plażowiczami. Oznacza to, że będzie ograniczona liczba osób, która będzie mogła skorzystać z plaży. Małe plaże najprawdopodobniej pozostaną zamknięte.

Już teraz wiele miejscowości szykuje aplikacje na telefon, aby turyści mogli rezerwować miejscówkę na plaży.

Co z transportem naziemnym po Hiszpanii?

Pamiętaj, że autobusy i pociągi będą mogły zabrać o wiele mniej pasażerów niż dotychczas. Być możne koleje zwiększą częstotliwość jazdy pociągów w sezonie letnim. Zawsze zostaje Wam podróżowanie samochodem. W obecnej sytuacji to będzie najlepszy i najbezpieczniejszy środek transportu pod względem higienicznym i sanitarnym.

Używając komunikacji miejskiej pamiętaj o zachowaniu odległości i zalecane jest używanie maseczek i rękawiczek.

Tak jak wspomniałam, będę na bieżąco informować Was o wszelkich zmianach i o ostatecznych zasadach poruszania się podczas wakacji w Hiszpanii.

Zapraszam Was do przeczytania artykulu Jak wygląda życie podczas kwarantanny w Hiszpanii?

Podoba Ci się ten wpis? Oceń go!
[Wynik: 1 Średnia: 5]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.