Wakacje w Hiszpanii


Dlaczego warto spędzić wakacje w Hiszpanii?

Hiszpanii jako kraju nie trzeba przedstawiać. Słońce, plaża, ciepłe morze, palmy, gorące flamenco, ale także wiele zabytków i wspaniała kuchnia. Choć wielu z nam Hiszpania kojarzy się z pamiętnym programem Pamiętniki z wakacji i słynną turystyczną miejscowością Lloret de Mar. Ten kraj poza wspaniałaymi plażami i pogodą oferuje turystom wiele atrakcji kulturalnych a także wiele fiest lokalnych. Warto zapytać w hotelu lub Dodatkowo możesz wybrać się do wielkich parków rozrywki (np. Port Aventura lub Park Warner Bros.).

Musisz wiedzieć, że Hiszpania jest ulokowana tak geograficznie, że każdy znajdzie coś dla siebie: od morza po góry, od upałów po klimat górski zbliżony de tego polskiego. Nie można również zapomnieć o kuchni hiszpańskiej. Możesz zasmakować owoców morza i ryb prosto z połowów. Każdy region ma także swoje typowe potrawy, choć prym wiedzie paella (danie pochodzące z rejonu Walencji).

Kiedy warto wyjechać do Hiszpanii na wakacje?

Hiszpania to kierunek całoroczny. Na pytanie kiedy warto odwiedzić ten kraj lepiej jest odpowiedzieć: zapytaj kiedy nie warto wybrać się na wycieczkę do Hiszpanii. Jedynym miesiącem, który radzę wam unikać szerokim łukiem to sierpień. Ja wiem, że to miesiąc wakacyjny, ciepełko itp., ale podam wam kilka powodów dlaczego właśnie sierpień nie jest dobrym misiącem na urlop w Hiszpanii.

Po pierwsze jest to miesiąc z największymi upałami. O ile na wybrzeżu można jako tako wytrzymać o tyle wewnątrz kontynentu sytuacja jest dość skomplikowana. Jeśli myslisz o zwiedzaniu Madrytu, Sewilli, Kordoby czy Toledo w sierpniu to przemyśl to 2 lub 3 razy. Upał jest tak silny (zwłaszcza uczucie ciepła), że bardzo utrudnia zwiedzanie miasta. Przykładowo w Madrycie o godzinie 22 możecie spodziewać się nawet 40C ciepła!!

Po drugie sierpień jest miesiącem wakacyjnym Hiszpanów. W tym okresie fabryki i część biur zamyka swoje drzwi na klucz i wszyscy udają się masowo na urlop. Co za tym idzie, ceny pobytu w hotelach a także ceny przelotów z i do Hiszpanii są dużo wyższe. Nie mówiąc już o restauracjach czy pamiątkach. Za te same produkty czy usługi w sierpniu zwyczajnie się przepłaca.

Gdzie najlepiej spędzić wakacje w Hiszpanii?

czy warto spedzic wakacje w hiszpanii 2021

Hiszpania ma takie położenie geofraficzne, że wszyscy znajdą coś dla siebie. W lecie w swojej ofercie ma piękne plaże i zawsze świecące słońce. Jesienią można wybrać się na winobranie. Amatorzy turystyki górskiej najchętniej wybierają północ Katalonii, Kraj Basków, Asturię a także Galicję. W zimie można wybrać się na narty w Pireneje. Jeśli zimową porą chcesz zasmakować trochę słońca i poopalać się to jedynym kierunkeim jaki polecam na tego typu wypad to Wyspy Kanaryjskie. Zima na kontynencie jest dość deszczowa i nawet nie omija Andaluzji słynącej z wyższych temperatur w tym okresie.

Ci którzy wybierają się poza sezonem letnim znajdą bogatą ofertę kulturalną. Pogoda pozwoli na swobodne zwiedzanie zabytków i uniknie się wygórowanych cen. Poza tym można zorganizować wycieczki rowerowe po Hiszpanii lub wypady górskie.

Jaka jest cena wyjazdu do Hiszpanii na wakacje?

Cena wakacji w Hiszpanii zależy od terminu w jakim się wybieramy. W lecie zawsze jest dużo drożej. We wrześniu ceny spadają. Cena będzie także uzależniona od tego jaki hotel i z jakim wyżywieniem wybierzemy. Nie mniej jednak można znaleźć ciekawe oferty all inclusive juz od 1200 PLN od osoby! Jeśli wybierasz się na wakacje do Hiszpanii z dziećmi to nie wahaj się wykupić wycieczki w Agencji Podróży. Zapeniony będziesz mieć dojazd z lotniska do hotelu, animacje dla dzieci a także opiekę rezydenta w razie potrzeby. Poza tym ceny wycieczek all inclusive są dużo niższe u tour operatorów niż wykupując taki pobyt bezpośrednio przez stronę hotelu.

Najciekawsze oferty all inclusive w Hiszpanii

W artykule występują linki afiliacyjne i reklamy, za które właściciel strony hiszpaniaole.pl, może otrzymać prowizję od reklamodawcy.