Gdzie wybrać się na narty w Hiszpanii? Najlepsze i najtańsze stoki narciarskie w Hiszpanii

gdzie najlepiej wyjechac na narty w hiszpanii

Chociaż wiele osób zimą woli pojechać na Wyspy Kanaryjskie to z każdym rokiem przybywa turystów narciarzy. Zróżnicowanie geograficzne Hiszpanii jest tak wielkie, że pozwala także na uprawianie sportów zimowych. W 2021 roku można było jeździć w centrum Madrytu po wielkich opadach śniegu spowodowanych frontem Filomena. Ale to był wyjątek. Zobacz kiedy jest najlepszy okres dla narciarzy i gdzie najlepiej jest wybrać się na szusowanie po śniegu w Hiszpanii.

Ze względu na panującą pandemię przed wyjazdem sprawdź czy dana stacja narciarskaa jest otwarta, jakie obowiązują tam zasady bezpieczeństwa i jakie usługi świadczy aktulanie.

Sylwester 2021/2022

Kiedy jest najlepszy okres na narty w Hiszpanii?

To kiedy najlepiej wychać na narty w Hiszpanii zależy od regionu. Na przykład Granada i jej okolice są uznawane za bardzo gorący region, z wieloma słonecznymi dniami nawet w zimie, co gwarantuje przyjemny klimat, nawet jeśli spadnie śnieg na Sierra Nevada. W regionie Pirenejów jest znacznie chłodniej, ale zimą lepiej utrzymuje się jakość i ilość śniegu. Poza tym sezon narciarski w Pirenejach jest dłuższy niż na Sierra Nevada.

Sezon narciarski w większości ośrodków narciarskich w Hiszpanii zaczyna się w ostatnim tygodniu listopada lub początkiem grudnia i trwa do połowy marca lub połowy kwietnia.

Sprawdź od kiedy czynne są ośrodki narciarskie w Hiszpanii w sezonie 2021-2022.

Gdzie wyjechać na narty w Hiszpanii?

najlepsze stoki narciarskie w Hiszpanii
Pireneje Katalońskie

Sierra Nevada

Góry w prowincji Granada znajdują się około 31 km od Granady. Stoki narciarskie mają łączną długość 106,8 km. To co przyciąga turystów to piekna pogoda (dużo dni słonecznych), uzupełniona przez tętniące życie nocne po zamknięciu stoków. Jedną z atrakcji są niesamowite widoki na szczyt Mulhacen. Istnieje możliwość jazdy na nartach nocą, posiada tereny rodzinne, dziecięce i rekreacyjne.

Formigal-Panticosa

W prowincji Huesca, w Pirenejach Aragońskich, przy granicy z Francją, znajduje się największy kurort w Hiszpanii ze 176 kilometrami tras narciarskich. Jeśli wyjeżdżasz na narty z dziećmi to w Formigal znajdziesz ofertę zajęć rekreacyjnych kierowaną do przedszkolaków jak rownież po dzieci szkolne i młodzież. Po dniu uprawiania sportu na śniegu można skorzystać z opcji after ski w Marchina. Co powiesz na bar z ogromnym odkrytym tarasem, na którym grają DJ-e i organizują imprezy tematyczne? Brzmi interesująco?

Cerler

Jest to ośrodek narciarski , który dostaje wiele nagród w konkursie World Ski Awards. Jest to najwyżej położona stacja narciarska w Pirenejach Aragońskich. Długość tras zjazdowych to około 79 km. Lubisz adrenalinę? Tutaj możesz uprawiać takie dyscypliny jak cronoslalom, boardercross, snowspeed, speed ride czy pojeździć skuterami śnieżnymi. Uroku dodają piękne widoki.

San Isidro

gdzie na narty do hiszpanii
Góry Picos de Europa

Ośrodek znajduje się w prowincji León w Parku Przyrody Picos de Europa (jedne z najbardziej zapierające dech w piersi widoki). Ma 27,5 km tras narciarskich podzielonych na cztery sektory. Stoki dostosowane są do różnych poziomów narciarzy. Poza uprawianiem sportów możesz rozkoszować się kulturą, kuchnią i architekturą regionu Asturii.

La Molina

Znajduje się w regionie Girondense w Cerdaña we wschodnich Pirenejach. Trasy narciarskie mają łączną długość ma 67 km ze stokami dostosowanymi do wszystkich poziomów. Możesz również cieszyć się śniegiem w snowparku i na największej superpipe w Pirenejach. Ośrodek jest dość popularny jeśli chodzi o organizację światowych imprez narciarskich. Odbył się tu m.in. Puchar Świata w Narciarstwie Alpejskim w 2008 roku, Mistrzostwa Świata w Snowboardzie w 2011 roku oraz Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim osób niepełnosprawnych w 2013 roku.

Boi Taull

Najwyżej położona stacja narciarska w hiszpańskich Pirenejach znajduje się w prowincji Lleida. Posiada 47 km tras narciarskich i snowpark z modułami na wszystkich poziomach. Jest to duży kompleks wypoczynkowy z dużą bazą noclegową (od czterogwiazdkowego hotelu po apartamenty). Oferuje również usługi rozrywkowe, klub dla dzieci, SPA i szeroki wybór restauracji.

Baqueira Beret

najlepsze stoki narciarskie w hiszpanii
Stok narciarski w Baqueira Beret

Ośrodek położony jest w El Valle de Arán w prowincji Lleida. Dla wielu jest to najlepszy ośrodek narciarski w Hiszpanii, i dlatego tak dużo znanych osobistości przyjeżdża tutaj na szusowanie po śniegu. Nie zdziw się jeśli trafisz tutaj na członków hiszpańskiej Rodziny Królewskiej czy znanych aktorów i piosenkarzy. Do dyspozycji narciarzy jest 155 km tras dostosowanych do wszystkich poziomów i preferencji.

Candanchu

Jest to najstarszy ośrodek narciarski w Hiszpanii i znajduje się w Pirenejach Aragońskich w pobliżu granicy z Francją. Na narciarzy czeka 39,5 km tras narciarskich. Amatorzy sportów zimowych na pewno nie będą się tutaj nudzić, bo mogą cieszyć się Tube of the Shoe, skomplikowanym zjazdem osadzonym między skałami, skierowanym tylko dla nielicznych.

Astun

Ośrodek znajduje się w Dolinie Astún, w Pirenejach Aragońskich. Jako ciekawostkę dodam, że region ten był kandydatem do organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich roku 1998, 2006 i 2010. Na narciarzy czeka 50 km tras. Astun tworzy tzw. trójkąt geograficzny miłośników narciarstwa obok Formigal i Candanchú. W związku z tym w ofercie znajduje się Skipass łączony umożliwiający jazdę na nartach w Astún i Candanchú ze zniżką.

La Masella

Stacja narciarska La Masella znajduje się Cerdaña w Gironie, ma 74 km tras narciarskich. Estacion Dues to miejsce, w którym zbiegają się narciarstwo i snowboard, a także łączą La Masella z sąsiednim La Moliną. Posiadają wspólny skipass, który umożliwia jazdę na nartach na obu stacjach. Jego położenie na szczycie La Tosa, na wysokości 2535 metrów, pozwala kontemplować wielkie góry Pirenejów Wschodnich i Pirenejów Centralnych. Brzmi ciekawie.

Najtańsze ośrodki narciarskie w Hiszpanii

ceny forfait w hiszpanii
Candanchú

Już wiesz gdzie są najlepsze warunki do jazdy na nartach w Hiszpanii, więc warto wiedzieć coś o cenach forfait w tym kraju. Dlatego przygotowałam listę najtańszych tras i wyciągów narciarskich na terenie Hiszpanii (ceny z sezonu 2020/2021).

Valgrande Pajares

FORFAIT za dzień
 NormalnyUlgowy
W sezonie29,00 €25,00 €
Poza sezonem23,00 €21,00 €
Dzień narciarza (piątek)16,00 € 

Valdezcaray

FORFAIT za dzień
 NormalnyUlgowy (do 10 lat)
W sezonie29,50 € 20,00 €
Poza sezonem23,00 €19,00 €
Dzień narciarza (środa, tylko poza sezonem)15,00 €14,00 €

Alto Campoo

FORFAIT za dzień Cena
Normalny 34,00 €
Ulgowy 22,00 €
Ulgowy poniżej 6 lat 5,00 €
Seniorzy 70+ 5,00 €

Espot Esquí

FORFAIT za dzień Cena
Normalny (15-64 lata) 34,00 €
Ulgowy (7-15 lat) i Senior (65-69 lat) 26,00 €
Ulgowy (poniżej 6 lat) 5,00 €

Port Ainé

FORFAIT za dzień Cena
Normalny (15-64 lata) 34,00 €
Ulgowy (7-15 lat) i Senior (65-69 lat) 26,00 €
Ulgowy (poniżej 6 lat) 5,00 €

Boi Taull

FORFAIT za dzień Cena
Normalny (15-64 lata) 39,00 €
Ulgowy (7-15 lat) i Senior (65-69 lat) 29,00 €
Ulgowy (poniżej 6 lat) 5,00 €

Port del Comte

FORFAIT za dzień W sezoniePoza sezonem
Normalny 37,00 € 30,00 €
Ulgowy (0-6 lat) 13,00 € 13,00 €
Senior (65-74 lata) 24,50 € 14,50 €
Senior (75+)GratisGratis

Valdesquí

FORFAIT za dzień W sezonie Poza sezonem Dzień narciarza
Normalny 38,00 € 38,00 € 32,00 €
Ulgowy (3-6 lat) 34,00 € 29,00 € 27,00 €
Ulgowy (7-12 lat) 34,00 € 29,00 € 27,00 €
Senior (65+) 33,00 € 33,00 € 32,00 €
Niepełnosprawni 33,00 € 33,00 € 32,00 €

Na koniec jeszcze żart narciarski:

W górach zeszła lawina i dwóch narciarzy cudem wyszło z życiem spod śniegu. Nagle widzą jak ratowniczy pies bernardyn biegnie w ich stronę z beczułką alkoholu uczepioną na szyi.
– Patrz! Zbliża się do nas najlepszy przyjaciel człowieka!
– No… i niesie go pies!

W artykule występują linki afiliacyjne i reklamy, za które właściciel strony hiszpaniaole.pl, może otrzymać prowizję od reklamodawcy.

5/5 - (3 votes)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *