Jak wypełnić kod QR do Hiszpanii?

kod qr do hiszpanii

Dostaję od was maile z prośbą o pomoc w wypełnianiu formularza do wygenerowania kodu QR przed wyjazdem do Hiszpanii. Skompletowałam najczęstsze wasze pytania i postanowiłam pokazać jak krok po kroku wypełnić formularz i bez przeszkód wjechać na teren Hiszpanii. Pamiętaj, że formularz można także wypełnić w samolocie lub na lotnisku po przylocie.

Póki co wyjeżdzjąc z Polski do Hiszpanii nie potrzeba, żadnego certyfikatu poza wygenerowanym kodem QR. Przed wyjazdem zawsze sprawdź aktualne restrykcje. Jeśli coś zmieni się w prawie wjazdowym dla pasażerów podróżujących z Polski, wtedy taką informację podam w widocznym miejscu na stronie głównej.

Co to jest kod QR potrzebny do wjazdu na teren Hiszpanii?

Kod QR jest to potoczna nazwa formularza do lokalizacji podróżnego. Zawiera on dane osoby podróżującej, z jakiego kraju i dokąd podróżuje czy podróżny miał kontakt z osobą zakażoną Covid19 oraz cel i miejsce pobytu w Hiszpanii. Po wypełnieniu formularza generowany jest kod QR, który należy okazać na lotnisku przed wyjściem ze strefy odbioru bagaży czy strefy celnej (jakkolwiek profesjonalnie to się nazywa na lotnisku).

Kto musi wypełnić formularz QR?

Według informacji dostępnych na oficjalnej stronie rządu hiszpańskiego, kod QR zobowiązani są wypełnić wszyscy wjeżdżający na teren Hiszpanii, bez względu na to czy Hiszpania jest miejscem docelowym podróży czy też tylko miejscem przesiadki. Dzieci także zobowiązane są do posiadania kodu QR. W takim przypadku formularz wypełnia jego pełnoprawny opiekun podczas podróży. Na stronie istnieje możliwość wypełnienia formularza pojedynczo lub dla całej rodziny. Wystarczy dodać kolejnych współtowarzyszy podróży i na koniec zostanie wygenerowany kod QR dla każdego podróżnego z osobna.

Kiedy należy wypełnić kod QR?

Formularz należy wypełnić nie wcześniej niż 48h przed wjazdem na teren Hiszpanii. Najlepiej jest go wypełnić po odprawie online, ponieważ jednym z pytań jest podanie numeru miejsca w samolocie. Jeśli nie zarezerwowałeś swojego miejsca wcześniej, wtedy uzyskasz jego numer podczas odprawy.

Czy można mieć kod QR w wersji papierowej?

Kod QR można posiadać w wersji elektronicznej lub okazać go w wersji wydrukowanej. Najlepiej jest zrobić tzw. print screen kodu w telefonie. W ten sposób szybko znajdziemy go w galerii fotografii naszego telefonu.

Jak wypełnić formularz kodu QR krok po kroku

Formularz do wypełnienia znajduje się na tej stronie: Spain Travel Health

Można wypełnić go na stronie www lub poprzez aplikację, którą można ściągnąć z niniejszej strony.

Krok 1

Należy wybrać opcję generacji kodu indywidualnego lub grupowego np. w przypadku rodzin. Ja wybrałam wersję indywidualną. W ramach instruktarzu wybrałam Jana Kowalskiego jako pasażera. Wszystkie dane podane przeze mnie są nieprawdziwe i służą jedynie do instruktarzu. Zbieżność miejsc i nazwisk jest przypadkowa.

kod qr do hiszpanii

Należy podać swoje dane: Imię i nazwisko, numer dokumentu tożsamości, datę przylotu do Hiszpanii, numer lotu oraz adres email. Dodatkowo są dwa okienka:

  • Pierwsze zaznaczają osoby, dla których Hiszpania jest miejscem do przesiadki. Jeśli Hiszpania jest twoim krajem docelowym krateczkę pozostawiasz pustą.
  • Drugie pole należy zaznaczyć jeśli wypełniasz formularz w imieniu osoby nieletniej lub osoby, która nie jest w stanie wypełnić formularza samodzielnie i jest osobą będącą pod twoja opieką.
kto musi wypelnik kod qr do hiszpanii

Zjeżdżając kursorem w dół należy potwierdzić, że nie jest się robotem, i że zapoznaliśmy się z całą podaną informacją. Na koniec należy wcisnąć przycisk Send. W tym momencie należy wejść na email, który podałeś w formularzu. Powinieneś dostać email z kodem, który należy wpisać w kolejnym kroku.

co to jest kod qr

Krok 2

Wpisz swój numer dokumentu tożsamości oraz kod z maila. Wciśnij przycisk Continue.

gdzie moge wypelnic kod qr do hiszpanii

W formularzu powinno pojawić się wypełnione twoje imię i nazwisko. Teraz należy podać swoją płeć, numer telefonu, datę urodzenia oraz podać adres zameldowania w Polsce. Potem kliknij Save and Continue.

czy kod qr jest sprawdzany na lotnisku
pomylski w kodzie qr

Krok 3

W kolejnej tabeli należy podać miejsce twojego pobytu na terenie Hiszpanii. Podaj nazwę hotelu i jego adres lub też tylko adres mieszkania w którym będziesz się znajdować. Jeśli przez cały swój pobyt będziesz tylko w tym miejscu (większość piszący do mnie osób to takie przypadki) wtedy odhacz okienko poniżej formularza. Wciśnij Save and Continue.

kiedy wypelnic kod qr do hiszpanii

Krok 4

Wybierz kraj, z którego wylatujesz: w moim przypadku Polska. Podaj także region, z którego odlatujesz. Dalej podaj kraje, w których przebywałeś w ostatnich 14-tu dniach lub kraj, w którym miałeś przesiadkę, aby dotrzeć do Hiszpanii. Podaj cel podróży (ja wybrałam cel turystyczny). Wciśnij Save and Continue.

co jest potrzebne do wjazdu do hiszpanii

Wyskoczy okienko, aby potwierdzić czy faktycznie kraj, z ktorego wylatujemy to ten, który podaliśmy. Później nie będzie można tego zmienić.

jak wypelnik poprawnie kod qr

Krok 5

W kolejnym kroku należy podać informację czy w przeciągu ostatnich 14-tu dni miałeś kontakt z osobą, u kótrej potwierdzono zakażenie koronawirusem. Przyciśnij Save and Continue.

formularz qr do hiszpanii

Ponownie wyskoczy okienko potwierdzające odpowiedź, bo później nie będzie można jej zmienić.

kod qr

Krok 6

Należy potwierdzić poprawność i zgodność ze stanem faktycznym wszystkich podanych informacji. Na koniec należy wcisnąć End Process i wreszcie zostanie wygenerowany nasz Kod QR.

jak wyglada kod qr do hiszpanii

Jak wygląda wygenerowany kod QR do Hiszpanii?

Aby nie zaśmiecać systemu kodów QR w Hiszpanii nie zakończyłam procesu. Nie mniej jednak poniżej pokażę wam kod QR jaki wygenerowalam na potrzeby powrótu do Hiszpanii z wakacji w Polsce. Oczywiście część danych jak i sam kod zostały odpowiednio zmanipulowane, aby nie można było zczytać danych.

Kod QR zostanie przesłany na maila w formacie PDF.

formularz qr

Co jeśli pomylę się podczas wypełniania formularza QR?

Nic. Poprostu wypełnij go ponownie. Tylko nie pomyl dokumentów podczas kontroli na lotnisku.

Mam nadzieję, że instrukcja obsługi kodu QR jest zrozumiała i pomocna. W razie dodatkowych pytań lub wątpliwości zawsze możesz do mnie napisać na: kontakt@hiszpaniaole.pl

Podoba Ci się ten wpis? Oceń go!
[Wynik: 3 Średnia: 5]

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.