Jak wygląda Sylwester w Hiszpanii?

sylwester w hiszpanii

Zbliża się czas kiedy Facebook zrobi podsumowanie ze wszystkich naszych nowych znajomości w danym roku i podsumuje ile razy kliknęliśmy Lubię to!, nie wspominając o zdjęciach dodanych przez ten rok. W telewizji podadzą informację kto ze znanych postaci „odszedł na wieczność” i o „dobrych” zmianach w polityce (śpieszmy się kochać polityków, tak szybko odchodzą). Każdy z Was pewnie zrobi sobie własne podsumowanie roku. W zasadzie ja nigdy tego nie robię, ale dziś tak. Tak więc… to był dobry rok 🙂 The Koniec

Jak wygląda Sylwester w Hiszpanii?

Wracając do tematu posta czyli jak wygląda Sylwester w Hiszpanii (Noche Vieja czyli stara noc). Większość Hiszpanów stara się spędzić sylwestra poza domem czyli w restauracji, w górach lub zagranicą. Wśród moich znajomych Hiszpanów panuje tradycja wyjścia do restauracji. W tym roku jednak zdajemy się na menu na wynos i Sylwestra spędzimy w domu. Jeśli myślicie, że na zewnątrz jest ciepło, bo to Hiszpania to jesteście w błędzie. Akurat o tej porze roku jest bardzo duża wilgotność powietrza, stąd mimo 10C w nocy uczucie chłodu jest wysokie.

Zastanawiacie się zapewne ile kosztuje wyjście do restauracji. Jak to ekonomiści mówią: to zależy… Przeciętny koszt to około 40-65 EUR od osoby. Jeśli chcecie dołączyć do tego zabawę taneczną musicie przygotować się na wydatek rzędu 110-160 EUR od osoby. Jak już sobie pojemy i popijemy to czas na odliczanie do Nowego Roku…


10…
9…
8…
7…
6…
5…
4…
3…
2…
1…

NIE OTWIERAMY SZAMPANA!!!

Winogrona zamiast szampana

To znaczy otwieramy szampana, ale później. Na toast i życzenia przyjdzie czas. Jak już odliczanie skończymy to teraz skupiamy się na biciu dzwonu zegara. Przed sobą mamy 12 sztuk winogron. Zabawa polega na tym, żeby pomyśleć sobie życzenie na nadchodzący rok i za każdym wybiciem zegara zjeść jedno ziarenko winogrona. Jeśli udam nam się zjeść 12 ziarenek winogrona równo z biciem zegara wtedy życzenie spełni się, jeśli nie no cóż… Może spełni się w kolejnym roku.

Campanadas czyli bicie dzwonu. Zobaczcie jak to wygląda w Hiszpanii. Możecie poćwiczyć czy uda się wam zjeść 12 ziarenek winogrona.

Pewnie się zastanawiacie jak to jest możliwe zjeść 12 ziarenek winogron przed wybiciem 12 dzwonu? Przecież można się zachłysnąć w pośpiechu itd. Hiszpanie mają swój sposób. Otóż najlepszy rodzaj winogron to ten rodzynkowy, malutki. Znam też osoby, które przed godziną 0:00 wydłubują wszystkie pestki, żeby się lepiej im połykało.

Bardzo ważne jest, aby w sylwestrową noc założyć coś w kolorze czerwonym. Podobno kolor ten przynosi szczęście. Najmodniejszym atrybutem tej nocy jest czerwona bielizna.

A Wy jaką opcję wybierzecie w tym roku? Najpierw winogron czy szampan?

Na zakończenie coś na wesoło:

Jedna blondynka do drugiej:
– Jak spędziłaś Sylwestra?
– Sam zszedł.

W artykule występują linki afiliacyjne i reklamy, za które właściciel strony hiszpaniaole.pl, może otrzymać prowizję od reklamodawcy.

5/5 - (3 votes)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *