Najlepsze i najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Hiszpanii

gdzie sa najlepsze jarmarki bozonarodzeniowe w hiszpanii

Hiszpanie są zachwyceni jarmarkami bożonarodzeniowymi w krajach Europy Centralnej. Często wspominają o targach w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Czechach i Polsce. Według nich, to właśnie w tych krajach jak nigdzie indziej czuje się ten niezapomniany aromat i smak świąt. Zapewne to wszystko przez to, że jest duże prawdopodobieństwo, że w wymienionych krajach na święta spadnie śnieg i doda tego zimowego uroku. Jak to mówią: cudze chwalicie a swojego nie znacie. W Hiszpanii większą uwagę przykuwa się do oświetlenia świątecznego ulic miast niż do samych jarmarków – co nie oznacza, że ich nie ma. Zobacz gdzie są najlepsze i najpiękniejsze Jarmarki Bożonarodzeniowe w Hiszpanii.

Zobacz także: Jak wygląda Boże Narodzenie w Hiszpanii.

Daty jarmarków bożonarodzeniowych w Hiszpanii mogą ulec zmianie ze względu na pandemię.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Madrycie

Jest to jeden z najbardziej emblematycznych jarmarków bożonarodzeniowych w Hiszpanii, składa się z ponad 100 stoisk poświęconych tradycyjnym produktom i dekoracjom bożonarodzeniowym, Najpopularniejsze produkty i najchętniej kupowane przez odwiedzających to miejsce to szopki oraz zabawki.

Gdzie Plaza Mayor
Kiedy: 26.11 – 31.12.2021

Jarmark Bożonarodzeniowy w Barcelonie

Mieszkańcy Barcelony nie mogą wyobrazić sobie świąt bez tradycyjnego jarmarku zwanego tutaj Feria de Santa Lucia, który odbywa się tutaj od 1786 roku. W ponad 300 stoiskach znajdziesz różnorodne produkty, od najbardziej tradycyjnych, takich jak „caganer” czy „Tió de Nadal” (typowe dla Katalonii), po najnowocześniejsze, wśród nich figurki do szopek, zabawki i oryginalne rękodzieła. Dodatkowo Znajdziesz inne jarmarki przy Sagrada Familia i Feria de Reyes.

Gdzie: Plaza de la Seu / Avenida de la Catedral (Feria de Santa Lucia) oraz Gdzie: Plaza de la Sagrada Familia (Jarmark przy Sagrada Familia)
Kiedy: 26.11 – 23.12.2021

Gdzie: Gran Via de le Corts Catalanes (Feria de Reyes)
Kiedy: 17.12.2021 – 6.01.2022

Jarmark Bożonarodzeniowy w Walencji

Mieszkańcy Walencji świętują jeden z najbardziej tradycyjnych jarmarków bożonarodzeniowych na Plaza de la Reina. W ofercie odwiedzający znajdą szeroką gamę produktów, które są specjalnością regionu, ale nie tylko. Ponad 300 lokali oferuje m.in. słodycze, pierniki, pieczone kasztany, choinki, zabawki, figurki do szopek. Ponadto na placu przed ratuszem znajdziesz sztuczne lodowisko i małe wesołe miasteczko.

Gdzie: Plaza de Ayuntamiento, Plaza de la Reina, Ciudad de las Artes y Ciencias
Kiedy: 26.11.2021 – 9.01.2022

Jarmark Bożonarodzeniowy w Maladze

Jeden z bardziej popularnych jarmarków bożonarodzeniowych w Hiszpanii znajduje się w Maladze. Na kilkudziesięciu stoiskach znajdziesz rękodzieło, książki, jedzenie i oczywiście świąteczne dekoracje. Dla najmłodszych zorganizowane jest miejsce gdzie dzieci mogą spotkać Trzech Króli i zostawić im listy z wymarzonymi prezentami (w Hiszpanii dzieci dostają prezenty pod choinkę i 6 stycznia). Malaga słynie również ze świątecznej iluminacji miasta.

Gdzie: Muelle 1
Kiedy: 26.11.2021 – 5.01.2022

Jarmark Bożonarodzeniowy w Sewilli

Największy jarmark bożonarodzeniowy w Sewilli wszystkim mieszkańcom kojarzy się z drewnianymi domkami, pełnych wszelkiego rodzaju ręcznie robionych produktów, dekoracji i prezentów. Znajduje się on obok centrum handlowego Nervión Plaza. Nie jest to jednak jedyny jarmark w tym mieście. Najbardziej charakterystyczny jarmark bożonarodzeniowy znajduje się tuż przed ratuszem. Jest to jeden z najważniejszych jarmarków bożonarodzeniowych w kraju ze względu na jakość artykułów, które są tam oferowane zwiedzającym. Różnorodne rzemiosło reprezentowane jest między innymi w sprzedaży skór, biżuterii srebrnej, nakryć głowy, drewna, kosmetyków, szkła, ceramiki, suszonych kwiatów, ceramiki czy grafik.

Gdzie: Plaza Nueva
Kiedy: 17.12.2021 – 5.01.2022

Jarmark Bożonarodzeniowy w Saragossie

Czy wiesz gdzie znajduje się największa szopka w Hiszpanii? W Saragossie i ma bagatela 2500m2! Na Plaza del Pilar co roku w okresie świątecznym pojawia się 40 stoisk rzemieślniczych, oraz mini lokali gastronomicznych. Poza tym każdy z rodziny znajdzie tutaj coś dla siebie. Poza prezentami, jedzeniem i piciem można skorzystać z takich atrakcji jak lodowisko, diabelski młyn czy karuzela.

Gdzie: Plaza del Pilar
Kiedy: Brak informacji oficjalnej

Jarmark Bożonarodzeniowy w Grenadzie

Plac Bib-Rambla to jedno z najbardziej ruchliwych części miasta Grenady. To właśnie tutaj przed świętami Bożego Narodzenia tętni życiem jarmark złożony z ponad 70 stanowiskami z dekoracjami, zabawkami, upominkami, szopkami i jedzeniem typowo świątecznym.

Gdzie: Plaza Bib-Rambla i Puerta Real-Fuente de las Batallas
Kiedy: 26.11.2021 – 6.01.2022

Jarmark Bożonarodzeniowy na Majorce

Niemiecka gazeta Die Welt uznała jarmark na Majorce za jeden z najładniejszych jarmarków bożonarodzeniowych nie tylko w Hiszpanii, ale także w Europie. Tutaj muszę wtrącić, że Majorka nazywana jest jednym z niemieckich landów, ponieważ na wyspie nie tylko jest mnóstwo turystów z Niemiec, ale także mają tutaj swoje drugie posiadłości. Jak możesz się domyślić, jarmark będzie dopasowany pod wymagania właśnie tego segmentu turystów-klientów. Czego możesz się spodziewać? Muzyka na żywo, przedstawienia teatralne, warsztaty dla najmłodszych. W chatach zdobionych jodłą i światełkami znajdziesz naturalne kosmetyki, drewniane zabawki, dekoracje świąteczne i oczywiście miejsca z przysmakami kuchni z różnych części świata.

Gdzie: Puerto Portals
Kiedy: Brak informacji oficjalnej

Jarmark Bożonarodzeniowy w Salamance

Jarmark bożonarodzeniowy w Salamance to chyba jeden z najmłodszych jarmarków tego typu w Hiszpanii. Oprócz podziwiania pięknych świateł, które zdobią to miasto, możesz zobaczyć, co oferują w ponad 40 drewnianych chatach, pełnych typowych artykułów, rękodzieła i idealnych prezentów pod choinkę.

Gdzie: Parque de la Alamedilla
Kiedy: 1.12.2021 – 6.01.2022

W artykule występują linki afiliacyjne i reklamy, za które właściciel strony hiszpaniaole.pl, może otrzymać prowizję od reklamodawcy.

5/5 - (4 votes)

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *